Aktualności

Czołówka busa z samochodem osobowym - ku przestrodze!

Data publikacji 08.01.2019

Mogło być znacznie gorzej - bus z 4 osobami w środku zderzył się czołowo z osobowym audi. Pracujący na miejscu policjanci zgodnie przyznali, że to wielkie szczęście, że nikt w tym wypadku nie zginął. Warunki na drodze były trudne a z naszych ustaleń wynika, że kierowca busa rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Wyprzedzał na łuki drogi, lekceważąc linię ciągłą. Apelujemy do wszystkich kierowców o wzmożoną czujność przy tak wymagającej pogodzie.

Wczoraj - 7 stycznia, około godziny 17:00 - dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, został powiadomiony o zderzeniu się dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej numer 408. Na miejscu policjanci z ruchu drogowego wstępnie ustalili, że winę za ten wypadek ponosi 48-letni kierowca busa. Wiózł on jeszcze trzech pasażerów. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, łuku drogi ograniczającym widoczność oraz linii ciągłej zakazującej wyprzedzania, zdecydował się wykonać ten manewr. W ten sposób doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka audi.

36-letni pasażer busa został przewieziony do szpitala. Pozostałym osobom na szczęście nic się nie stała, także 64-letniemu kierowcy audi. Na czas działań służb medycznych, straży pożarnej oraz policji droga była zablokowana. Policjanci, 48-letniemu kierowcy busa - za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego - zatrzymali prawo jazdy.

Pamiętajmy, przecenienia własnych umiejętności, niedostosowanie prędkości na warunków na drodze oraz brawura, to główne przyczyny wypadków drogowych. Dlatego też apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o ograniczone zaufanie do innych kierujących. Należy jeździć bezpiecznie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego i prędkością dostosowaną do panujących warunków.

Powrót na górę strony