Aktualności

Z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 04.01.2019

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zabezpieczyć dom i jak nie dać się oszukać - na te i inne zagadnienia związane z bezpieczeństwem, znają już odpowiedź seniorzy, których odwiedzili nyscy policjanci. Celem tego spotkania było zwiększenie świadomości uczestników z zakresu bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Wczoraj, 3 stycznia, nyscy policjanci wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Nysie mł. insp. Dariuszem Dreganem spotkali się z członkami Klubu Seniora w Nysie, którzy zaprosili mundurowych, na jedno z cyklicznie organizowanych przez siebie spotkań.

W czasie wystąpienia funkcjonariusze omówili zagadnienia związane z zabezpieczeniem swojego mienia, domów oraz mieszkań. Mundurowi przestrzegali również przed oszustami. Zwracali uwagę na to, w jaki sposób przestępcy wyłudzają pieniądze oraz instruowali, jak zachować się w takich sytuacjach. Treści teoretyczne przeplatane były realnymi przykładami zdarzeń, do których doszło na terenie powiatu nyskiego. Nie zabrakło też spotów przedstawiających metody działania oszustów.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z nyskiej komendy ostrzegał przed niebezpieczeństwami jakie mogą spotkać seniorów jako uczestników ruchu drogowego. Zwrócił szczególną uwagę na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego używał elementów odblaskowych. Uczestnicy spotkania zostali również zapoznani z założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacjami mobilnymi „Moja komenda” oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • bezpieczeństwo
  • bezpieczeństwo
  • bezpieczeństwo
Powrót na górę strony