Aktualności

Podawał się za brata, który jak się okazało był poszukiwany

Data publikacji 03.01.2019

Podawał się za brata, bo prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości oraz miał sądowy zakaz. Nie wiedział jednak, że brat był poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 31 grudnia, około godziny 15:30 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zatrzymali w Pawłowiczkach do kontroli osobowego volkswagena. Pojazdem kierował mężczyzna. Kierowca nie miał przy sobie żadnych dokumentów.  W trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie.

W momencie ustalania tożsamości mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej próbował wprowadzić w błąd policjantów podając dane swojego brata. Nie wiedział jednak, że brat był poszukiwany przez niemiecką policję.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu. Tam podczas dalszych czynności policjanci ustalili, kim jest. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna ma wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz 31-latek będzie odpowiadał przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu oraz wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Podawał się za brata, który jak się okazało był poszukiwany
Powrót na górę strony