Aktualności

Zauważyli ogień i w porę zareagowali

Data publikacji 28.12.2018

Głubczyccy policjanci podczas patrolu jednej z ulic miasta zauważyli ogień wydobywający się z komina w budynku hurtowni. Zadymienie było tak duże, że dym powodował zagrożenie również na drodze, która przebiegała obok firmy. Policjanci w porę zareagowali, przez co zapobiegli dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia.

W czwartkową noc, około godziny 3:00, policjanci patrolujący miasto zauważyli ogień wydobywający się z komina budynku hurtowni, w której magazynowane są środki chemiczne. Zadymienie było tak duże, że dym mógł również spowodować zagrożenie w ruchu na drodze, która przebiega obok hurtowni.  

Reakcja policjantów była błyskawiczna, natychmiast powiadomili strażaków oraz sprawdzili czy na terenie hurtowni nie znajdują się żadne osoby, którym mógłby zagrażać pożar. Okazało się, że na terenie zakładu w tym momencie nie było żadnych osób. Dalsze rozprzestrzenienie się ognia mogło doprowadzić do pożaru całej hurtowni.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce ugasili pożar komina. Właściciel hurtownie dzięki szybkiej reakcji służb nie poniósł żadnych strat materialnych.

Powrót na górę strony