Aktualności

Droga to nie tor wyścigowy – 41-latek stracił prawo jazdy

Data publikacji 10.12.2018

Mieszkaniec powiatu oleskiego w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechał fordem z prędkością 104 km/h. Policjanci 41-letniemu kierowcy zatrzymali już prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarali mandatem. Na jego konto trafiło także 10 punktów karnych

Policjanci ruchu drogowego podczas codziennej służby, dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na użytkowników dróg, którzy rażąco łamią przepisy, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. Sprawdzają także ich trzeźwość oraz kontrolują prędkość z jaką się poruszają.

W sobotę, tuż przed godziną 08:00 mundurowi w Kolonowskiem zatrzymali do kontroli osobowego forda, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Pędził on swoim samochodem w terenie zabudowanym 104 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 41-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Film Droga to nie tor wyścigowy – 41-latek stracił prawo jazdy

Pobierz plik Droga to nie tor wyścigowy – 41-latek stracił prawo jazdy (format mp4 - rozmiar 712.23 KB)

Powrót na górę strony