Aktualności

Czujka na straży twojego bezpieczeństwa

Data publikacji 07.12.2018

W Głubczycach odbyło się wspólne spotkanie Policji i Państwowej Straży Pożarnej z mieszkańcami miasta. Rozmawiano o sposobach zabezpieczania się przed czadem czyli tzw. „cichym zabójcy” oraz o bezpieczeństwie w trakcie przygotowań do świąt. Na koniec spotkania rozlosowano rozmaite nagrody min. czujnik tlenku węgla.

5 grudnia, na terenie głubczyckiej spółdzielni mieszkaniowej policjanci wraz ze strażakami zorganizowali spotkanie pt. „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Policjanci jak i strażacy rozmawiali z przybyłymi na spotkanie osobami, o tym jak niebezpieczny potrafi być czad. Strażacy zademonstrowali sposób działania czujek tlenku węgla. Kosztują niewiele, a potrafią uratować nam życie.

O tym, że złodzieje często są aktywni w okresie świąt, przypominali policjanci. Przedświąteczna bieganina oraz roztargnienie często przyczynia się do tego, że nie dbamy o swoje mienie. Zostawiamy torebki w samochodach, czy nie zamykamy na klucz naszych mieszkań. Nasze przygotowania do świąt wykorzystują złodzieje. Czasami ich łupem pada cały dorobek naszego życia.

Zawsze pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie, bo tylko nasza rozwaga pomoże nam samym w bezpiecznych przygotowaniach do świąt.

Na koniec spotkania zostały rozlosowane nagrody. Główną wygraną był czujnik tlenku węgla. Były też  gaśnice czy gadżety przypominający o prawidłowym zabezpieczaniu się przed tym „cichym zabójcą”.

  • Czujka na straży twojego bezpieczeństwa
  • Czujka na straży twojego bezpieczeństwa
  • Czujka na straży twojego bezpieczeństwa
Powrót na górę strony