Aktualności

Razem pomagamy bezdomnym

Data publikacji 07.12.2018

Akcja „Bezdomny” przynosi rezultaty. Już w pierwszym tygodniu działań, udało się pomóc dwóm potrzebującym mężczyznom. Dzięki zaangażowaniu namysłowskich dzielnicowych, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i strażników miejskich, otrzymali oni niezbędną pomoc przed nadchodzącą zimą. To nie koniec, sprawdzamy kolejne miejsca.

Akcja „Bezdomny” przynosi pierwsze efekty. W trosce o warunki bytowe osób bezdomnych i samotnych namysłowskie służby rozpoczęły kontrole pustostanów, opuszczonych budynków, altan ogrodowych i mieszkań osób w podeszłym wieku.
Podczas takich kontroli namysłowscy policjanci wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej i funkcjonariuszami Straży Miejskiej pomogli dwóm mężczyznom, będącym w trudnej sytuacji życiowej.

Pierwszy mieszkał w opuszczonym budynku w miejscowości pod Namysłowem. 62-latka udało się przekonać, aby skorzystał z możliwości wyjazdu do schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Pępicach pod Brzegiem. Inaczej, w warunkach jakich przebywał, miałby trudności przetrwać zbliżającej się zimy. W pępickim ośrodku im. Św. Brata Alberta, będzie mógł w godnych warunkach spędzić zimę i przetrwać najcięższe mrozy. Został już odwieziony przez strażników miejskich do schroniska.

Drugi z mężczyzn mieszka sam i nie ma dostatecznych środków na zabezpieczenie całego opału na zimę. Nie chciał opuszczać swojego mieszkania, dlatego pracownicy OPS zabezpieczyli dla niego ciepłe kołdry i odzież przystającą do warunków pogodowych. Mężczyzna zostaje też pod stałą opieką służb, aby w razie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia nie doszło do tragedii.

Apelujemy, aby w okresie jesienno – zimowym zwrócić szczególną uwagę na osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla ich zdrowia i życia, a tragiczny finał może mieć kilka godzin spędzonych na mrozie. Jeżeli mamy wiedzę, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne lub samotne poinformujmy o tym odpowiednie służby.

 

Powrót na górę strony