Aktualności

Klasa mundurowa na spotkaniu u policjantów

Data publikacji 06.12.2018

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Licealno Technicznych odwiedzili kluczborska komendę policji. Młodzież podczas spotkania mogła poznać aspekty pracy policjantów w tym służby dyżurnej, technika kryminalistyki czy dochodzeniowca. Uczniowie obejrzeli również pomieszczenia Komedy. Przyszli „kadeci” dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja do służby w policji.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, którzy swoją przyszłość planują związać z formacjami mundurowymi powołanymi do ochrony prawa i porządku publicznego, kluczborscy policjanci, wczoraj tj. 5 grudnia gościli w komendzie policji młodzież z klasy mundurowej.

Wizyta przyszłych „kadetów” rozpoczęła się od spotkania z policyjnym profilaktykiem, który przedstawił zgromadzonym na spotkaniu uczniom zasady i warunki jakie muszą spełnić osoby chętne do podjęcia służby w policji.

Po części merytorycznej młodzież udał się na „zwiedzanie” komendy, rozpoczynając od stanowiska kierowania. Pełniący służbę oficer dyżurny przedstawił charakterystykę jego stanowiska, jednocześnie przypominając zasady korzystania z numerów alarmowych.

Następnie goście udali się do pomieszczeń w których na co dzień pracuje technik policyjny. Policjant opowiadał o swojej służbie jednocześnie prezentował specjalistyczny sprzęt, przy pomocy którego zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia. Policyjny technik, podczas części praktycznej zaprezentował młodzieży, w jaki sposób pobiera się odciski palców czy też zabezpiecza materiał biologiczny.

Nie mniejszą ciekawość u młodzieży wzbudziła prelekcja przeprowadzona przez policjanta pionu kryminalnego asp. Piotra Derę. Policjant wyjaśnił na czym polega jego praca z jakimi sprawami spotyka się na co dzień oraz jakimi predyspozycjami musi wykazywać się kandydat, który w przyszłości chciałby pełnić służbę jako dochodzeniowiec.

Na spotkaniu nie zabrakło również przewodnika psa służbowego. St.asp. Piotr Michalski, z wielką pasją opowiadał o swojej służbie, która od 15 lat związana jest z psami służbowymi.

Spotkanie odbyło się w ramach opolskiej kampanii "Dołącz do nas", w trakcie której wszyscy chętni mogli spotkać się z policjantami – praktykami i porozmawiać o tym, jak wygląda ich praca.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ MOŻNA ZNALEŹĆ
na stronie internetowej Komendy Głównej Policji
(www.policja.pl)

Ponadto dokumenty można składać :

w  Zespole  Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu
w każdy wtorek i czwartek w godz. 9.00-14.00, ul. Powolnego 3, pokój 05, nr  telefonu 77 4222150, 77 4222151 lub 77 422 21 58

  • klasa mundurowa na spotkaniu u policjantów
  • klasa mundurowa na spotkaniu u policjantów
  • klasa mundurowa na spotkaniu u policjantów
  • klasa mundurowa na spotkaniu u policjantów
  • klasa mundurowa na spotkaniu u policjantów
  • klasa mundurowa na spotkaniu u policjantów
Powrót na górę strony