Aktualności

Nyska odsłona kampanii "Przyhamuj, życie przed Tobą!"

Data publikacji 28.11.2018

W Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach VI edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą!”. Osoby biorące udział w spotkaniu miały okazję dowiedzieć się do jakich tragedii może doprowadzić nieostrożność i lekceważenie przepisów ruchu drogowego.

„Przyhamuj, życie przed Tobą!” to kampania edukacyjna skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu odwiedzili 27 listopada Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.

Podczas prelekcji podinsp. Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu poruszył tematy dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ekspert ruchu drogowego z KWP w Opolu przedstawił stan bezpieczeństwa na opolskich drogach, prezentując najczęściej popełniane za kierownicą błędy. Młodych kierowców i tych, którzy przymierzają się do kursu przestrzegał przed zagrożeniami wynikających z łamania prawa ruchu drogowego. Uwrażliwił na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg i wzajemny szacunek.

Egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego omówił zagadnienia z zakresu technik kierowania samochodem i ich wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Pokazał również, jak negatywnie na nasze zachowanie za kierownicą, wpływa korzystanie z telefonu w trakcie prowadzenia pojazdu.

Po wykładzie każdy uczestnik - wsiadając do symulatora dachowania - mógł doświadczyć co się dzieje podczas zderzenia i jak reagujemy. Każdy mógł również osobiście sprawdzić swój czas reakcji za kierownicą gdy jednocześnie korzysta jak i nie korzysta z telefonu komórkowego, trzymając go w ręce.

  • Nyska odsłona kampanii "Przyhamuj, życie przed Tobą!"
  • Nyska odsłona kampanii "Przyhamuj, życie przed Tobą!"
  • Nyska odsłona kampanii "Przyhamuj, życie przed Tobą!"
  • Nyska odsłona kampanii "Przyhamuj, życie przed Tobą!"
Powrót na górę strony