Najważniejszy telefon w życiu
Opanowanie, profesjonalizm i empatia pozwoliły oficerowi dyżurnemu głubczyckiej Policji pomóc kobiecie w chwili emocjonalnego kryzysu. Nasze policyjne motto "Pomagamy i chronimy" ma nie tylko zastosowanie w bezpośrednim kontakcie na ulicy. Może przejawić się chociażby w rozmowie telefonicznej. Tak było i w tym przypadku.
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w godzinach wieczornych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach odebrał niepokojący telefon. Mieszkanka gminy Branice poinformowała, że chce odebrać sobie życie. St. asp. Łukasz Golinowski zachowując spokój oraz opanowanie, rozmawiał z młodą kobietą tak długo, aż uzyskał informacje niezbędne do tego, aby natychmiast skierować do niej właściwe służby. W takich momentach liczy się czas, a także umiejętność wysłuchania i zrozumienia drugiego człowieka. Wrodzona empatia oraz właściwe szkolenia przeprowadzane dla policjantów oraz pracowników cywilnych dają możliwość reagowania we właściwy sposób w trudnych sytuacjach. Tak właśnie było i w tym przypadku.
Pamiętaj!
Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z kryzysem emocjonalnym, nie wahaj się szukać pomocy. Wsparcie można uzyskać, dzwoniąc na telefon zaufania (np. 116 123 lub 116 111 ) lub kontaktując się z lokalnymi instytucjami wsparcia psychologicznego. W przypadkach nagłych, wymagających natychmiastowego działania zadzwoń na numer alarmowy 112