Aktualności

Nietrzeźwy przewoził roczne dziecko

Data publikacji 06.11.2018

Policjanci z drogówki zatrzymali 21-latka, który mając blisko promil alkoholu kierował samochodem. Jak się okazało, przewoził w nim swoje roczne dziecko. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia.

Późnym wieczorem dyżurny głubczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierujący osobowym daewoo może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci zostali skierowani w rejon, gdzie miał się poruszać wskazany pojazd.

Już po chwili patrol ruchu drogowego zatrzymał na jednej z ulic miasta wskazany pojazd. Policjanci od razu wyczuli woń alkoholu od kierującego, a w samochodzie znajdowało się również roczne dziecko. Po przebadaniu alkotesterem okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.  

Sprawa 21-latka swój finał znajdzie w sądzie. Mężczyzna musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat, wysoką grzywną oraz wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Nagranie audio Wypowiedź - sierż. sztab. Łukasz Golinowski, oficer prasowy KPP Głubczyce - Nietrzeźwy przewoził roczne dziecko

Pobierz plik Wypowiedź - sierż. sztab. Łukasz Golinowski, oficer prasowy KPP Głubczyce - Nietrzeźwy przewoził roczne dziecko (format mp3 - rozmiar 1.58 MB)

Powrót na górę strony