Aktualności

Kryminalni zatrzymali 3 sprawców rozboju

Data publikacji 06.11.2018

Do 5 lat więzienia grozi 3 mieszkańcom Opola podejrzanym o rozbój. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie. Mężczyźni mieli najpierw pobić 55-latka, a następnie zabrać mu dowód osobisty. Pierwszy napastnik jeszcze tego samego dnia wpadł w ręce policji. Dwaj pozostali ukrywali się tylko jeden dzień dłużej.

Zdarzenie miało miejsce 1 listopada na ulicy Krakowskiej w Opolu. Wówczas trzech mężczyzn w wieku od 34 do 36 lat miało zaczepić siedzącego na ławce mężczyznę. Zażądali od niego dowodu osobistego. Kiedy ten odmówił jego wydania, zaproponowali mu w zamian alkohol. To jednak nie złamało oporu 55-latka. Wówczas jeden z napastników miał złapać mężczyznę za głowę. Drugi w tym czasie miał uderzyć go pięścią w twarz, a potem z otwartej dłoni zadać mu kilka uderzeń w tył głowy. Trzeci z mężczyzn miał w tym czasie zabrać jego dowód osobisty.

Poszkodowany natychmiast zgłosił sprawę opolskim policjantom. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu szybko wytypowali osoby podejrzewane o to przestępstwo. Jeszcze tego samego wieczora policjanci zatrzymali pierwszego z nich. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec miasta. Dzień później, funkcjonariusze ustalili gdzie ukrywają się pozostali mężczyźni.

Wszyscy podejrzani już usłyszeli zarzut rozboju. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za takie przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Nagranie audio Wypowiedź - st. sierż. Przemysław Kędzior, zespół prasowy KWP w Opolu - Kryminalni zatrzymali 3 sprawców rozboju

Pobierz plik Wypowiedź - st. sierż. Przemysław Kędzior, zespół prasowy KWP w Opolu - Kryminalni zatrzymali 3 sprawców rozboju (format mp3 - rozmiar 1.03 MB)

Powrót na górę strony