Aktualności

Dzielnicowy podczas obchodu zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 30.10.2018

Dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Opolu był właśnie na obchodzie swojego rejonu, gdy zauważył wchodzącego do sklepu 42-latka. Tam właśnie go obezwładnił i zatrzymał. Na mieszkańcu Opola ciążył wyrok za liczne kradzieże. Dodatkowo, w chwili zatrzymania, miał przy sobie amfetaminę. Musi się więc liczyć dodatkowo z karą do 3 lat więzienia.

28 października, późnym popołudniem, dzielnicowy z Opola - mł. asp. Bogdan Wójcik - przeprowadzał kontrole porządkowe w podległym mu rejonie. W trakcie obchodu dzielnicy Czarnowąsy, zauważył mężczyznę, który wyglądem przypominał jedną z osób poszukiwanych. Mundurowy natychmiast poszedł w jego kierunku. Ten wszedł do jednego z miejscowych sklepów. Tam właśnie dzielnicowy zatrzymał 42-latka.

Przypuszczenia policjanta szybko znalazły potwierdzenie w policyjnych bazach. Na mieszkańcu Opola ciążyły bowiem wyroki za liczne kradzieże. Sąd Rejonowy w Opolu wydał już za nim zarządzenie o doprowadzeniu do aresztu celem odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodatkowo dzielnicowy znalazł przy nim amfetaminę. 42-latek narkotyki ukrył w niewielkim słoiku po musztardzie. Słoik zaś wsadził do skarpety i zasłonił nogawką spodni.

Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie odbywa zasądzoną wcześniej karę. Dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kolejna kara do 3 lat więzienia.

Film Dzielnicowy podczas obchodu zatrzymał poszukiwanego

Powrót na górę strony