Aktualności

Podejrzani o rozboje nastolatkowie usłyszeli zarzuty

Data publikacji 29.10.2018

Nie wahali się kopać leżącego, ani uderzać pałką teleskopową. 18 i 17-latek zostali zatrzymani przez kryminalnych z Opola. Nastolatkowie atakowali w centrum miasta. Odpowiedzą teraz za rozboje i uszkodzenia ciała. Za takie przestępstwa grozi im nawet do 10 lat więzienia. Dodatkowo, starszy z nich, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Pierwsi poszkodowani zgłosili się na policję jeszcze w wakacje. 29-letni mieszkaniec Opola i jego kolega z Ukrainy, opowiedzieli o napaści, jakiej padli ofiarą na Rynku w Opolu. Z ich relacji wynikało, że dwaj agresywni, młodzi mężczyźni, wyskoczyli na nich od razu z pięściami. Po odebraniu im plecaków, aby móc spokojnie uciec ze swoim łupem, nie wahali się nawet kopać leżących po całym ciele. Poszkodowani swoich napastników nie znali, nic o nich nie wiedzieli. Sprawą tą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Gdy do podobnej sytuacji doszło na początku września, policjanci z Opola połączyli obie te sprawy. Scenariusz był podobny. W centrum miasta, po zmierzchu, do 22-latka podbiegło dwóch mężczyzn. Wyrwali mu saszetkę, a następnie zaczęli uderzać. Gdy to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, użyli nawet pałki teleskopowej. Dopiero wówczas uciekli, pozostawiając leżącego mężczyznę na chodniku.

Kolejne zebrane przez kryminalnych informacje i dowody, przybliżały ich do odpowiedzialnych za te przestępstwa mężczyzn. Obaj wpadli w połowie października. To 18 i 17-letni mieszkańcy Opola. Usłyszeli po 2 zarzuty rozboju oraz uszkodzenia ciała. Starszy z nich, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony