Aktualności

Odblaskowi mundurowi u przedszkolaków

Data publikacji 18.10.2018

Policjantka ds. profilaktyki i Komendant Straży Miejskiej odwiedzili namysłowskich przedszkolaków. Pretekstem była jesień i związana z nią akcja „Świeć przykładem”. Podczas spotkań mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze i rozdali odblaski. Gadżety ufundował Urząd Miejski w Namysłowie. Teraz przez całą jesień i zimę, przedszkolaki będą świecić przykładem dla dorosłych.

Służby mundurowe od kilku już lat prowadzą różne działania związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach. Priorytetem jest bezpieczeństwo osób pieszych, które w okresie jesienno-zimowym są słabo widoczne. Podczas takich akcji policjanci starają się dotrzeć do jak największej grupy osób z różnych środowisk. Jako formacja chcemy, aby każdy pieszy mógł pochwalić się elementem odblaskowym na swojej odzieży.

Tym razem świecące gadżety trafiły do najmłodszych mieszkańców Namysłowa. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego udało się zakupić kilkadziesiąt kolorowych odblasków. Asp. Sztab. Katarzyna Ulbrych i komendant Krzysztof Jankowiak rozdawali je przedszkolakom podczas pogadanek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na spotkaniach w przedszkolach była żywa rozmowa o tym, jak należy poruszać się po drogach, jak przechodzić przez jezdnię i jak nosić odblask, aby być widocznym dla kierowców. 

Tego typu akcje, podczas tegorocznej jesieni, będą kontynuowane. Pogarszająca się pogoda oraz coraz trudniejsze warunki na drodze są pretekstem dla policjantów, aby z odblaskami trafić do każdego niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Już wkrótce kolejne inicjatywy.

Powrót na górę strony