Aktualności

Z narkotykami w plecaku

Data publikacji 18.10.2018

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu nyskiego. Mężczyzna w plecaku miał ukrywać amfetaminę i marihuanę. Podczas przesłuchania tłumaczył, że narkotyki znalazł dzień wcześniej, na dworcu PKS kiedy oczekiwał na przyjazd autobusu. Policjanci przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Teraz musi się liczyć z karą do 3 lat więzienia.

Do zatrzymania 25-latka doszło 15 października tuż pod jedną z miejscowości w powiecie nyskim. To wtedy kryminalni postanowili sprawdzić swoje operacyjne ustalenia. Wynikało z nich, że mężczyzna ma posiadać narkotyki.

Kiedy funkcjonariusze na trasie Otmuchów – Nysa zauważyli pojazd jakim miał się poruszać podejrzewany mężczyzna, postanowili go skontrolować. Wtedy pojazd zjechał z trasy w kierunku miejscowości Skorochów, po czym zatrzymał się. Kiedy kryminalni chcieli przystąpić do kontroli,  pasażer pojazdu wysiadł z auta i zaczął uciekać z plecakiem. Policjant natychmiast pobiegł za nim i po chwili go zatrzymał. Jak się okazało, w swoim plecaku ukrywał susz roślinny oraz biały proszek. Badanie narkotesterem pokazało, że zabezpieczone substancje to blisko 20 gramów amfetaminy i marihuany. Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Tłumaczył, że narkotyki znalazł dzień wcześniej, na dworcu PKS w Nysie.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Nagranie audio Wypowiedź - mł.asp. Magdalena Skrętkowicz, oficer prasowy KPP Nysa - Z narkotykami w plecaku

Pobierz plik Wypowiedź - mł.asp. Magdalena Skrętkowicz, oficer prasowy KPP Nysa - Z narkotykami w plecaku (format mp3 - rozmiar 898.21 KB)

Powrót na górę strony