Aktualności

Dzięki KMZB Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy

Data publikacji 17.10.2018

Piesze patrole przewodnika z psem policyjnym, funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i ruchu drogowego, a także obchód dzielnicowych są wpisane w weryfikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w tym roku otrzymaliśmy blisko 800 zgłoszeń, a od początku istnienia mapy ponad 3 000. Dzięki tej aplikacji każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest już z nami 2 lata. Dzięki niej społeczeństwo ma możliwość bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Każde naniesione zgłoszenie trafia do właściwych miejscowo jednostek policji. Zgłoszenia są weryfikowane na bieżąco przez funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, ruchu drogowego, a także dzielnicowych. Kiedy jest potrzeba w weryfikację włączają się również policjanci kryminalni. Pamiętajmy, że poprzez mapę oprócz wykroczeń można informować nas o przestępstwach – np. posiadaniu środków odurzających.

W weryfikacji zgłoszeń pomaga również przewodnik z psem policyjnym. Monitoruje poziom bezpieczeństwa w miejscach publicznych i patroluje miejskie parki. Interweniuje kiedy jest zakłócany spokój i dyscyplinuje tych spacerowiczów, którzy nie przestrzegają prawa. Pamiętajmy, że wychodząc na spacer z psem przede wszystkim musimy zachować ostrożność przy trzymaniu go i nie stwarzać sytuacji, w których nasz czworonóg mógłby zrobić krzywdę innym ludziom bądź zwierzętom.

Czystość w naszym mieście w dużej mierze zależy od jego mieszkańców, dlatego warto dbać o to i w miejscach publicznych nie pozostawiać nieczystości po swoich czworonogach. Uczmy też dzieci dbałości o swoje otoczenie. Przypominajmy im, że papierki po słodyczach i butelki po napojach należy wyrzucać do kosza. a nie na trawnik.

Tylko w 2018 roku, poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, otrzymaliśmy blisko 800 zgłoszeń. Ponad 60% z nich, policjanci potwierdzili i rozpoczęli ich eliminację. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowego parkowania.

Pamiętajmy, że każdy obywatel może skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa odwiedzając platformę KMZB bądź powiadomić Straż Miejską w Brzegu pod numerem 77 416 06 60 lub zaznaczyć ją w aplikacji naprawmyto . Strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Powrót na górę strony