Aktualności

Seniorze nie daj się oszukać!

Data publikacji 16.10.2018

Dzielnicowa z nyskiej komendy spotkała się z seniorami. Prelekcja miała na celu zwiększenie świadomości uczestników z zakresu bezpieczeństwa w życiu codziennym. Policjantka przypomniała jak postępować, by nie stać się ofiarą oszustwa, a także jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Seniorzy z dużą uwagą i zaangażowaniem przyswajali wiedzę przekazywaną im przez funkcjonariuszkę. Teraz nie będą całkowicie bezbronni w sytuacji zagrożenia.

Starsze osoby, mieszkające samotnie bardzo często znajdują się na celowniku oszustów. W świetlicy wiejskiej w Wyszkowie Śląskim odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Organizatorem spotkania była pani sołtys Joanna Bosak. Jednymi z zaproszonych gości byli stróże prawa nyskiej komendy.

Reprezentująca nyską komendę st. sierż. Agnieszka Białochławek omówiła szerokie spektrum zagrożeń, jakie niesie z sobą codzienne życie. Metody jakie stosują oszuści, którzy chcą szybko wyłudzić pieniądze, mają przeróżne scenariusze: od popularnej metody "na wnuczka" po bardziej wyrafinowane oszustwa z udziałem rzekomych funkcjonariuszy Policji czy CBŚ, hydraulików, kominiarzy, pracowników energetyki lub wodociągów. Funkcjonariuszka omawiając najpopularniejsze metody działania przestępców, przedstawiła algorytmy zachowania się oszustów, których celem niewątpliwie jest grupa 60+. Przestrzegała przed zbytnią ufnością wobec obcych.

Podczas spotkania dzielnicowa zachęcała również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie niewątpliwie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Informowała, w jak łatwy sposób można z niej skorzystać, a tym samym wskazać policjantom miejsca, gdzie dochodzi do rożnych nieprawidłowości, które często są uciążliwe społecznie.

  • Seniorze nie daj się oszukać!
  • Seniorze nie daj się oszukać!
  • Seniorze nie daj się oszukać!
Powrót na górę strony