Aktualności

Jechał pod wpływem alkoholu - chciał przekupić policjantów

Data publikacji 10.10.2018

Prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 65-letniego mieszkańca powiatu prudnickiego, który kierował po alkoholu. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności oraz utraty prawa jazdy, usiłował wręczyć funkcjonariuszom 400 złotych łapówki. Został natychmiast zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za takie przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 października), tuż po godzinie 7:00 rano na terenie Prudnika. Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego citroena. W trakcie rozmowy od kierującego pojazdem policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało, że 65-latek w organizmie miał prawie 0,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o konsekwencjach prawnych za jazdę po użyciu alkoholu oraz fakcie zatrzymania prawa jazdy. Wówczas 65-latek próbował policjantom wręczyć 400 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany.

Teraz 65-latek odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki oraz jazdę po użyciu alkoholu.  Za takie czyny grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Nagranie audio Wypowiedź: asp. Andrzej Spyrka - KPP w Prudniku

Pobierz plik Wypowiedź: asp. Andrzej Spyrka - KPP w Prudniku (format mp3 - rozmiar 885.64 KB)

Powrót na górę strony