Aktualności

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 24.09.2018

W powiecie brzeskim, w minioną niedzielę na policyjny radar wpadł kierowca busa. Mężczyzna dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego uprawnienia. Został on też ukarany wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 pkt karnych. Lekceważenie ograniczeń prędkości to jedna z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń na naszych drogach. Bądźmy ostrożni i szanujmy prawo, a wtedy na drogach będzie bezpieczniej.

W minioną niedziele, kilkanaście minut po godzinie 9:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z brzeskiej komendy zatrzymali prawo jazdy 54-letniemu mężczyźnie. Kierowca mercedesa stracił uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem, w Łukowicach Brzeskich wideorejestratorem nagrali jak kierujący znacznie przekracza prędkość w terenie zabudowanym. Mieszkaniec Śląska jechał 106 km/h i dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h.

Mężczyzna przez swój pośpiech stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem karnym. Na jego konto wpłynęło też 10 pkt. karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Powrót na górę strony