Aktualności

Pijany uderzył na autostradzie w tira

Data publikacji 21.09.2018

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 59-latka, który nietrzeźwy jechał autostradą. Wcześniej, mężczyzna podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad swoim peugeotem i uderzył w ciężarówkę. Badanie alkomatem pokazało, że kierowca osobówki miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

20 września, tuż po godzinie 16:00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. Z ustaleń skierowanych na miejsce policjantów wynikało, że 59-letni kierujący osobowym peugotem znajdując się na lewym pasie ruch, podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego prawym pasem ciężarowego mana.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 59-latka. Urządzenie pokazało, że mężczyzna w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a jego pojazd trafił na policyjny parking.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywny.

 

Powrót na górę strony