Aktualności

„Rekreacja i sport 3-2-1 START”

Data publikacji 20.09.2018

Ponad 100 uczestników zgromadziła impreza zorganizowana dla młodzieży na brzeskiej Przystani Marina. Mnóstwo atrakcji – zorganizowanych również przez policjantów – czekało na uczniów z klas ponadgimnazjalnych. Był slalom w alkogoglach, test wiedzy z ruchu drogowego czy pierwsza pomoc. Na każdej z 11 stacji drużyny zdobywały punty, a zwycięstwo zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu.

Były zmagania sportowe i rekreacja. Była też wiedza przydatna na drodze i niezbędna w przypadku udzielania pierwszej pomocy. Ale przede wszystkim było dużo radości i uśmiechu. Podczas zmagań "Rekreacja i sport 3-2-1 START", które odbyły się 18 września i  zorganizowane zostały przez Brzeskie Stowarzyszenie chorych na SM i Warsztaty Terapii Zajęciowej wszyscy dobrze się bawili. W imprezie brała udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, która z uśmiechem na twarzy stawała do każdej z konkurencji.

Na 10 drużyn czekało 11 przystanków, a na każdym z nich do zrealizowania inne zadania. Młodzież mogła zobaczyć jak tracimy równowagę mając na sobie alkogogle, poćwiczyć pierwszą pomoc i przypomnieć sobie zasadę reanimacji czyli masażu serca i sztucznego oddychania. Były też zmagania sportowe na ergowiosłach, rzut oponą, strzelanie z łuku i sztafeta 3 × 500 m. Artyści zaś projektowali maskotki, tworzyli figurki z piasku kinetycznego i uwieczniali brzeskie krajobrazy.

Brzeska komenda również włączyła się w organizację przedsięwzięcia. Na stanowisku policyjnym młodzież zmagała się z testem wiedzy z ruchu drogowego. To wiedza niezbędna dla każdego uczestnika drogi – pieszego, rowerzysty czy też właściciela samochodu. Dzięki zmaganiom, poprzez zabawę młodzież zdobywała wiedzę, która przyda im się kiedy będą już mieli swoje prawo jazdy. To również wiedza, która uświadamia ich jak niebezpieczne na drodze jest wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, zbyt szybka jazda czy korzystanie z telefonu komórkowego podczas kierowania. Spotkanie było również dobrą okazją do tego by porozmawiać o planach na przyszłość i rynku pracy. Ciekawą z ofert jest służba w Policji. Młodzież mogła się dowiedzieć jakie są wymagania i jakie kryteria do spełnienia by zostać policjantem. Jak wygląda etap kwalifikacyjny, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. Z jakimi pytaniami mogą się spotkań na teście wiedzy czy psychologicznym czy jak przygotować się do testu sprawności fizycznej.

  • „Rekreacja i sport 3-2-1 START”
  • „Rekreacja i sport 3-2-1 START”
  • „Rekreacja i sport 3-2-1 START”
  • „Rekreacja i sport 3-2-1 START”
  • „Rekreacja i sport 3-2-1 START”
  • „Rekreacja i sport 3-2-1 START”
  • „Rekreacja i sport 3-2-1 START”
  • „Rekreacja i sport 3-2-1 START”
  • „Rekreacja i sport 3-2-1 START”
Powrót na górę strony