Aktualności

Oszuści wpadli podczas policyjnej zasadzki

Data publikacji 14.09.2018

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szantaż. 52–letni mieszkaniec Opola wspólnie ze swoim o pięć lat starszym kolegą z Raciborza usiłowali wyłudzić 12 tysięcy złotych. Żądali wydania pieniędzy w zamian za kompromitujące dokumenty. Podejrzani wpadli na gorącym uczynku podczas policyjnej zasadzki. Teraz za usiłowanie oszustwa muszą się liczyć z karą do 8 lat więzienia.

Na początku września, do jednego z mieszkańców Opola, zadzwonił nieznany mu mężczyzna. Anonimowy rozmówca oświadczył, że jest w posiadaniu dokumentów mogących skomplikować jego sytuację rodzinną i prawną. Mężczyzna dodał, że odda mu je, jeżeli wypłacony zostanie mu okup w wysokości 12 000 złotych. 

59-latek o całej sytuacji postanowił powiadomić Policję. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze ustalili, gdzie i kiedy szantażysta chce odebrać pieniądze i przygotowali policyjną zasadzkę.

Podczas umówionego spotkania na jednym z parkingów w mieście, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. To 52 - letni mieszkaniec Opola  i 57- latek z Raciborza. Obaj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa, do którego przyznali się. Teraz  grozi im nawet do 8 lat więzienia.

  • Oszuści wpadli podczas policyjnej zasadzki
  • Oszuści wpadli podczas policyjnej zasadzki
  • Oszuści wpadli podczas policyjnej zasadzki

Film Oszuści wpadli podczas policyjnej zasadzki

Nagranie audio Oszuści wpadli podczas policyjnej zasadzki

Pobierz plik Oszuści wpadli podczas policyjnej zasadzki (format mp3 - rozmiar 963.95 KB)

Powrót na górę strony