Aktualności

Europejskie Dni Dziedzictwa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu

Data publikacji 07.09.2018

Już jutro, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, zapraszamy do zwiedzania budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Drzwi naszej komendy otwarte będą dla wszystkich w godz. 9:00 - 12:00. W programie między innymi kulisy policyjnego laboratorium i strzelnicy oraz wystawa "I oni walczyli o Polskę niepodległą", poświęcona poległym policjantom II RP. Serdecznie zapraszamy!

8 września, zapraszamy na policyjną odsłonę obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

Wszyscy odwiedzający naszą komendę będą mogli podpatrzeć tajniki pracy naszych specjalistów z laboratorium kryminalistycznego, zobaczyć gdzie i jak policjanci szkolą się w posługiwaniu bronią palną oraz dowiedzieć się o tragicznych losach policjantów II RP, ukazanych na wystawie zatytułowanej "I oni walczyli o Polskę niepodległą". Wszystko w przedwojennych murach obecnej siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Powrót na górę strony