Aktualności

Areszt dla podejrzanej o zabójstwo

Data publikacji 10.07.2024

W poniedziałek 8 lipca 2024r. policjanci z Kluczborka otrzymali informację o zaginięciu 38-letniej kobiety. Mąż kobiety twierdził, że jego żona wyszła z domu w sobotę i ślad po niej zaginął. Policjanci przyjęli zawiadomienie i zaczęli szczegółowo sprawdzać okoliczności tego zdarzenia. Jednak szybko przekazane informacje i pierwsze ustalenia poddały w wątpliwość treść zgłoszenia.

Sprawą zaginięcia 38-latki w poniedziałek zajęli się kryminalni z Kluczborka. Prowadzili działania operacyjne, weryfikowali kolejne tropy, zbierali informacje. Wersja przedstawiona przez zgłaszającego zaginięcie nie przekonała policjantów. Zainicjowane czynności doprowadziły do ujawnienia, jeszcze tego samego dnia w kompleksie leśnym na terenie Gminy Byczyna, zwłok Aleksandry F. Policjanci zatrzymali męża kobiety i jeszcze jednego mężczyznę. 44-latek usłyszał zarzut zabójstwa żony i przyzał się do stawianego mu zarzutu.

Zarzucony podejrzanemu czyn stanowi zbrodnię, za którą grozi od 10 do 30 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Jeszcze dziś Prokurator Rejonowy w Kluczborku skieruje wniosek o tymczasowe aresztowanie Mateusza F.

Film policjanci prowadzą zatrzymanego

Opis filmu: policjanci prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik policjanci prowadzą zatrzymanego (format mp4 - rozmiar 7.83 MB)

Powrót na górę strony