Aktualności

Nietrzeźwy kierowca z narkotykami zatrzymany

Data publikacji 09.07.2024

Zatrzymany do kontroli 42-letni mieszkaniec powiatu opolskiego był nietrzeźwy i posiadał przy sobie narkotyki. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu. Teraz zatrzymany odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu oraz za posiadanie środków odurzających. Grozi mu do 3 lat więzienia.

5 lipca, około godz. 17:30 w Turawie, policjanci z ogniwa wodnego komendy miejskiej zatrzymali do kontroli kierującego audi. 42-letni mieszkaniec powiatu opolskiego swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie policjantów, że może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna nie powinien kierować samochodem. 42-latek bowiem miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na tym jednak nie skończyły się przewinienia kontrolowanego. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli przy nim porcję narkotyków. Badanie pokazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany.

42-latek usłyszał zarzuty związane z kierowaniem samochodu pod wpływem alkoholu oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący to realne zagrożenie na naszych drogach. Wypity alkohol może prowadzić do upośledzenia oceny sytuacji, co może skutkować podejmowaniem złych decyzji. Wraz ze wzrostem stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu rośnie ryzyko utraty kontroli nad pojazdem. Piłeś  - nie jedź!

Powrót na górę strony