Aktualności

Policuś na półkolonii

Data publikacji 20.08.2018

Kluczborscy policjanci odwiedzili dzieci spędzające wakacje w ośrodku Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Godziemba”. Podczas spotkania z dziećmi, mundurowi przekazywali informacje na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, a zwłaszcza bezpieczeństwa nad wodą. Wizyta funkcjonariuszy wpisała się w prowadzone kampanie: „Bezpieczne wakacje 2018” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

Profilaktyk społeczny sierż. sztab. Krystyna Alaszewicz wspólnie z maskotką opolskiej Policji - Policusiem, odwiedzili dzieci spędzające wakacje na półkolonii w stadninie koni Godziemba w Ligocie Górnej.

Działania mundurowych wynikają przede wszystkim z potrzeby przypomnienia wszystkim dzieciom i ich opiekunom, że w okresie wakacyjnego wypoczynku, należy w szczególności myśleć o bezpieczeństwie. Funkcjonariuszka mówiła o tym, jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać i uprawiać sporty wodne. Najmłodsi chętnie brali udział w dyskusji z policjantką podając przykłady jak bezpiecznie bawić się nad wodą.

Dodatkowo, dzieci mogły przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego dla rowerzystów i pieszych. Kształtowanie w naszych pociechach dobrych nawyków i odpowiedzialnych postaw zależy przede wszystkim od nas – dorosłych. Dużą popularnością wśród dzieci cieszył się „Policuś” – policyjna maskotka, która zabawiała najmłodszych.

Wszystkie działania policjanci realizują zgodnie z założeniami prowadzonych kampanii „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.


 

 

 

 

 

Powrót na górę strony