Aktualności

Posumowaliśmy działania opolskiej Policji w pierwszym półroczu 2024 roku

Data publikacji 05.07.2024

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się odprawa kadry kierowniczej, podsumowująca działania opolskich policjantów za okres od stycznia do czerwca 2024 roku. Podczas spotkania omówiliśmy między innymi najskuteczniejsze metody zwalczania przestępczości pojawiającej się na terenie województwa opolskiego. Zwróciliśmy uwagę na ilość zdarzeń drogowych, ujawnionych wykroczeń oraz przeprowadzonych interwencji. Naradzie przewodniczyła insp. Magdalena Nguyen-Fudala - Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się odprawa kadry kierowniczej, podsumowująca stan bezpieczeństwa oraz efekty pracy opolskich policjantów osiągnięte od stycznia do czerwca 2024 r. Odprawę prowadziła insp. Magdalena Nguyen-Fudala - Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

Pani komendant podziękowała kadrze kierowniczej, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za poświęcenie i włożony wysiłek w codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Opolszczyzny. Zwróciła uwagę na ważne dla bezpieczeństwa realizacje kryminalne.

Realizację szczegółowych zadań omówili Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Insp. Remigiusz Sawicki odpowiedzialny za pion prewencji podsumował stan bezpieczeństwa na drogach województwa. Wskazał też na liczbę zabezpieczeń podejmowanych przez policjantów prewencji na terenie całego kraju -  w tym służbę na granicy z Białorusią. Insp. Zbigniew Stanowski odpowiedzialny za logistykę omówił inwestycje zrealizowane w pierwszym półroczy 2024 roku. To między innymi uzupełniana flota policyjnych radiowozów, remonty budynków czy nowe komisariaty. Głos zabrali także naczelnicy poszczególnych pionów Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Jednym z głównych priorytetów opolskiej Policji jest dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. W minionym półroczu opolscy funkcjonariusze interweniowali blisko 50 000 razy. Były to interwencje dotyczące między innymi bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

W pierwszym półroczu 2024 roku funkcjonariusze garnizonu opolskiego brali udział w zorganizowanych wyjazdach, mających na celu zabezpieczenie wschodniej granicy kraju przed napływem nielegalnych imigrantów. W zabezpieczeniach brało udział ponad 200 funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu.

We wskazanym okresie opolscy śledczy zabezpieczyli mienie o łącznej wartości ponad 15 000 000 zł. Są to środki pochodzące z przestępstw lub zabezpieczone na poczet przyszłych kar. To także rozbite grupy przestępcze, między innymi działające metodą "na wnuczka" i dwa rozbite laboratoria produkujące narkotyki, gdzie ich czarnorynkowa wartość to ponad 2 000 000 złotych.

Jednym z priorytetów dla opolskiej Policji było i jest bezpieczeństwo podróżujących po drogach naszego województwa. W minionym półroczu na opolskich drogach doszło do blisko 5 000 zdarzeń drogowych. Wśród nich odnotowaliśmy 220 wypadków drogowych, w których zginęło 22 osoby. To o 7 ofiar śmiertelnych mniej w porównaniu do pierwszego półrocza roku 2023. W wymienionym okresie w zdarzeniach drogowych rannych zostało ponad 270 osób.

 

 

Powrót na górę strony