Aktualności

Wakacyjna integracja z policjantami

Data publikacji 13.08.2018

Policyjne radiowozy, pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie, pogadanka dla najmłodszych oraz zabawa z „Policusiem” - to atrakcje, jaki przygotowali kluczborscy policjanci podczas festynu zorganizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz sołectwo Nasale. Jak zwykle funkcjonariusze wykorzystali tę okazję to propagowania bezpieczeństwa. Mówili o akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo", o możliwościach jakie daje "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz o aplikacji "Moja Komenda".

Impreza zorganizowana została na boisku sportowym w Nasalach. Gospodarzem festynu były miejscowy samorząd i to na jego zaproszenie przyjechali kluczborscy policjanci.

Mundurowi pokazali swoje radiowozy, motocykle oraz sprzęt policyjny. Każdy kto chciał, mógł porozmawiać z policjantkom zajmującą się profilaktyką z kluczborskiej komendy, która na miejscu propagowała założenia akcji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo”, "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz przedstawiła działanie aplikacji „Moja Komenda”. Bardzo dużą popularnością cieszył się „Policuś” - nasza policyjna maskotka, która zabawiała najmłodszych uczestników festynu.

Na zakończenie sierż. sztab. Krystyna Alaszewicz przeprowadziła z najmłodszymi uczestnikami festynu pogadankę na temat „Bezpiecznych Wakacji” i "Bezpieczeństwa nad wodą". Kształtowanie w naszych pociechach umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach zależy przede wszystkim od nas – dorosłych. Dlatego teraz kiedy mamy wakacje, a dzieci będą mają dużo wolnego czasu, my przypominamy o tym co ważne dla ich bezpieczeństwa. Pamiętajmy też, aby zapewnić swoim dzieciom jak najwięcej uwagi i zorganizować im zajęcie w czasie wolny.

Powrót na górę strony