Aktualności

Policyjna obława za uzbrojonymi w siekiery i noże napastnikami

Data publikacji 27.06.2024

Dramatyczne sceny jak z filmu akcji rozegrały się na drogach powiatu kluczborskiego. 3 młode osoby napadły, pobiły i okradły 26-latka. Po godzinie natrafili na kontrolę drogową. Tak zaczęła się ich ucieczka i policyjna obława. 80 funkcjonariuszy, policyjne psy służbowe oraz dron z noktowizją. Policjanci założyli punkty blokadowe na głównych arteriach regionu. Funkcjonariusze prewencji przeczesywali pola i lasy, dodatkowych informacji dostarczali operatorzy dronów, psy służbowe szukały właściwego tropu, a kryminalni penetrowali ulice i zakamarki miast. Finał obławy rozegrał się na jednej z ulic Kluczborka.

Wszystko zaczęło się 24 czerwca ok. godz. 19:00 w powiecie wieluńskim w województwie łódzkim. Tam 3 osoby w wieku od 18 do 23-lat miały zaatakować 26-latka. Agresorzy byli uzbrojeni w noże i siekiery. Mężczyzna został dotkliwie pobity. Napastnicy zabrali mu pieniądze, wsiedli do jego bmw i uciekli w nieznanym kierunku. Ich plany pokrzyżowali jednak policjanci z Olesna i Kluczborka.

Tego samego dnia, po godz. 20:00, patrol ruchu drogowego z Kluczborka prowadził pomiar prędkości na DK 45 w pobliżu wsi Bogdańczowice. Gdy mundurowi zauważyli nadjeżdżające bmw, postanowili zatrzymać je go kontroli. Kierowca najpierw zwolnił, po czym gwałtownie ruszył skręcając w polną drogę. Policjanci ruchu drogowego natychmiast ruszyli w pościg. Po kilku minutach bmw utknęło na bezdrożach, a 3 osoby ze środka auta wybiegły i uciekły w pola kukurydzy. Sprawdzenie pojazdu w policyjnych bazach danych nie pozostawiało wątpliwości - bmw jest kradzione, a uciekać nim mogą niebezpieczne, uzbrojone osoby.

Tak zaczęła się policyjna obława w województwie opolskim. Były to skoordynowane działania, w których uczestniczyli policjanci z 3 powiatów na Opolszczyźnie, oraz mundurowi z Wielunia i Sieradza. 80 funkcjonariuszy, policyjne psy służbowe oraz dron z noktowizją. Policjanci z Olesna założyli punkty blokadowe na głównych arteriach - DK 43, 42 i 45. Funkcjonariusze prewencji przeczesywali pola i lasy, dodatkowych informacji dostarczali operatorzy dronów, psy służbowe szukały właściwego tropu, a kryminalni penetrowali ulice i zakamarki miast. Policjanci zawężali krąg poszukiwań i deptali uciekinierom po piętach.

Finał obławy rozegrał się na jednej z ulic Kluczborka. To tam kryminalni z  Olesna zauważyli trójkę podejrzewanych o rozbój w powiecie wieluńskim. Zostali natychmiast zatrzymani i doprowadzeni do policyjnych aresztów. W Prokuraturze Rejonowej w Wieluniu 18-latek, 21-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. 23-latek dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 20 lat.

 

  • prowadzone przez policjantów zatrzymane osoby
  • prowadzone przez policjantów zatrzymane osoby
  • prowadzone przez policjantów zatrzymane osoby
Powrót na górę strony