Aktualności

Światła rowerowe dla dzieci z Sowczyc

Data publikacji 08.08.2018

Wychowankowie Domu Dziecka w Sowczycach otrzymali oświetlenie rowerowe i elementy odblaskowe. Wszystko za sprawą Państwa Agnieszki i Dariusza, którzy prowadzą fundację "ratownik.pro". Dzięki tej inicjatywie, policjanci z Olesna wspólnie z darczyńcami, przypięli oświetlenie do jednośladów dzieci w Sowczycach. Wychowankowie otrzymali również elementy odblaskowe.

Wtorkowym przedpołudniem do Domu Dziecka w Sowczycach przybyli goście – Policjanci z Olesna oraz Agnieszka i Dariusz, którzy prowadzą fundację "ratownik.pro". Dzięki funduszom zebranym przez fundację zakupili oni rowerowe zestawy oświetlenia oraz elementy odblaskowe.

Dla wychowanków Domu Dziecka w Sowczycach była to świetna okazja aby powtórzyć wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkania policjant przypomniał dzieciom o tym jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru. Kiedy należy używać elementów odblaskowych i oświetlenia rowerowego. Policjanci przekazali również wiedzę na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, w domu, w podróży i nad wodą. Na zakończenie dzieci otrzymały gadżety, dzięki którym będą mogły bezpiecznie jeździć na swoich jednośladach. Ci, których nie było w trakcie odwiedzin otrzymają swoje prezenty od dyrektor placówki, której przekazano pozostałe komplety oświetlenia i odblasków. Z pewnością rowerowe zestawy oświetlenia przydają się już teraz,ponieważ dni stają się krótsze a wakacje jeszcze w pełni.

To wspaniała inicjatywa. Dziękujemy fundacji " ratownik.pro", za wsparcie prowadzonej przez Policję akcji pn. " Kręci mnie bezpieczeństwo..." i " Bezpieczne Wakacje 2018". Przekazany sprzęt z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych.

  • Światła rowerowe dla dzieci z Sowczyc
  • Światła rowerowe dla dzieci z Sowczyc
  • Światła rowerowe dla dzieci z Sowczyc
Powrót na górę strony