Aktualności

Uczciwość zawsze mile widziana

Data publikacji 06.08.2018

16-letnia Ewa z powiatu krapkowickiego dała przykład godny naśladowania. Gdy jechała rowerem zauważyła, jak z przejeżdżającego samochodu wypadła jakaś teczka. W środku było między innymi 2600 złotych. Już po pół godzinie dziewczyna była na komendzie i przekazała znalezisko policjantom. Ci odnaleźli właściciela i oddali mu zgubę.

Wszystko wydarzyło się w ostatni piątek (3 sierpnia) popołudniu. 16-latka jadąc rowerem pomiędzy miejscowościami Grocholub i Stradunia zauważyła jak z mijającego ją busa spadła jakaś teczka. Dziewczyna podniosłą teczkę, którą prawdopodobnie roztargniony kierowca zostawił na dachu swojego samochodu. W środku znalazła dokumenty i pieniądze – 2600 złotych.

Pół godziny później 16-latka wraz ze swoją mamą i niecodziennym znaleziskiem była już u krapkowickich policjantów. Dziewczyna o wszystkim im opowiedziała. Funkcjonariusze po przeliczeniu pieniędzy i zabezpieczeniu dokumentów rozpoczęli poszukiwania właściciela zguby. Jeszcze tego samego dnia teczka wraz z całą zawartością wróciły do prawowitego właściciela.

Jeszcze raz policjanci gratulują mamie takiej córki a Ewie dziękujemy za obywatelską i godną naśladowania postawę.


 

Powrót na górę strony