Aktualności

Jechał 125 km/h na "pięćdziesiątce" - dostał 5 tysięcy złotych mandatu

Data publikacji 18.06.2024

Prudniccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechał z prędkością 125 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca był już wcześniej karany za znaczne przekroczenie prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione wykroczenie 29-latek otrzymał mandat w wysokości 5 000 złotych oraz 15 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego dodatkowo stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Do tego zdarzenia doszło w czwartek (13 czerwca), po godzinie 20:00 w miejscowości Rzepcze. Prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Przyczyną kontroli była prędkość, z jaką podróżował kierujący. Jak ustalili mundurowi, kierowca volkswagena pędził w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, z prędkością 125 km/h.

Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Policjanci drogówki ustalili, że mężczyzna był już wcześniej karany za znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dlatego też, zgodnie z obowiązującymi przepisami, został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. 29-latek stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników !

Powrót na górę strony