Fałszywa "wnuczka" podejrzewana o oszustwa - portret pamięciowy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Fałszywa "wnuczka" podejrzewana o oszustwa - portret pamięciowy

Data publikacji 03.08.2018

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla publikują portret pamięciowy kobiety podejrzewanej o oszustwa metodą "na wnuczka". Miała ona wyłudzić od 78-letniego mężczyzny i 86-letniej kobiety łącznie 55 000 złotych. Teraz, na podstawie zebranych dowodów, kryminalni ustalili jej wizerunek. Każda dodatkowa informacja może pomóc w jej zatrzymaniu.

Kilka dni temu do 78- letniego mężczyzny i 86- letniej kobiety zadzwoniła osoba podając się za wnuczkę, a w drugim przypadku za siostrzenicę.  Prosiła o pożyczenie pieniędzy, które potrzebne są jej na kaucję za potrącenie osoby na przejściu dla pieszych.  Pokrzywdzeni przekazali łącznie 55 000 złotych obcej kobiecie.

O tej sprawie pisaliśmy ► tutaj

Teraz, na podstawie zebranych dowodów, policjanci sporządzili portret pamięciowy podejrzewanej o te oszustwa kobiety. Ma około 19-25 lat, szczupłą sylwetkę, 160 cm. wzrostu. Jeśli ktoś zna kobietę z portretu, lub ma jakąkolwiek wiedzę na jej temat, proszony jest o kontakt z  funkcjonariuszami pod numerem telefonu 77 4724603, numerem alarmowym 112 lub z najbliższą jednostką Policji. Każda informacja może być przydatna w prowadzonym przez nas dochodzeniu.

Przypominamy także o sprawie z Kluczborka, tam również policjanci dysponują portretem pamięciowym podejrzewanego o oszustwa metodą "na wnuczka" ►kliknij