Aktualności

Jak kierowcy na Opolszczyźnie przestrzegają limitów prędkości?

Data publikacji 10.06.2024

Ponad 800 kontroli w tym niemal 600 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości - podsumowaliśmy piątkową akcję "Prędkość" na drogach Opolszczyzny. Niestety wciąż zbyt wielu kierowców lekceważy limity prędkości. Statystyki jednak nie pozostawiają wątpliwości. Od początku roku rannych na opolskich drogach zostało ponad 200 osób. Prędkość jest w pierwszej trójce najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

W piątek, 7 czerwca br., policjanci ruchu drogowego prowadzili na Opolszczyzny działania "Prędkość". Podczas swojej służby szczególną uwagę zwracali właśnie na ten aspekt bezpieczeństwa. Prędkość była głównie mierzona w obszarze zabudowanym, w pobliży szkół i przejść dla pieszych. Policjanci wzięli również pod lupę miejsca, gdzie dochodzi do większej ilości zdarzeń  drogowych oraz tam, gdzie ruch jest większy co generuje również więcej zagrożeń.

Efekt pracy funkcjonariuszy to przeprowadzonych ponad 800 kontroli drogowych. Spośród tej liczby niemal 600 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość. To zdecydowanie zbyt dużo, biorąc pod uwagę, że to właśnie zbyt "ciężka noga" kierowców jest jedną z głównych przyczyn wypadków.

Tylko w tym roku odnotowaliśmy ponad 180 wypadków drogowych, w których rannych zostało ponad 200 osób. Główne przyczyny to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz właśnie prędkość. Dlatego tak ważne jest, aby stosować się do obowiązujących limitów. Dzięki temu możemy sami uniknąć niebezpiecznej sytuacji oraz w porę zareagować na błędy innych kierowców.

Powrót na górę strony