Aktualności

Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania

Data publikacji 06.06.2024

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Słowa roty ślubowania wypowiedziało dziś siedmiu funkcjonariuszy.

W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Ślubowanie odebrała Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala.

Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala pogratulowała policjantkom i policjantom podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji. Zwróciła też uwagę na fakt, że nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich, którego niewątpliwie policjant w służbie potrzebuje.

Nowi mundurowi po 6-miesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach garnizonu opolskiego. Funkcjonariusze będą pełnić swoją służbę w komendach w Opolu, Głubczycach, Kluczborku oraz Kędzierzynie-Koźlu.

  • policjanci składający ślubowanie
  • policjanci podczas ślubowania
  • Kierownictwo opolskiej Policji i nowo przyjęci policjanci

Film ślubowanie 06 06 2024

Opis filmu: ślubowanie 06 06 2024

Pobierz plik ślubowanie 06 06 2024 (format mp4 - rozmiar 17.71 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony