Aktualności

Policjanci dotarli na czas i uratowali młodego mężczyznę, którego życie było zagrożone

Data publikacji 05.06.2024

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uratowali młodego mężczyznę. 22-latek oblany i przesiąknięty łatwopalną cieczą od dłuższego czasu przebywał w pojeździe. Dzięki działaniu wielu osób funkcjonariusze dotarli do niego z pomocą na czas zapobiegając tragedii. Przypominamy, że nikt nie musi być sam w kryzysie. Pomoc możemy uzyskać pod numerem telefonu 116 123.

W czwartek, (30 maja) około godziny 16:00 policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna, znajdujący się w kryzysie emocjonalnym wyszedł z domu i jego życie może być zagrożone.

Ponieważ w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie, policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Brali w nich udział funkcjonariusze z różnych wydziałów kędzierzyńsko-kozielskiej komendy i komisariatu oraz strażacy zawodowi i ochotnicy. Policjanci szybko wytypowali obszar, gdzie mógł znajdować się 22-latek i wspólnie ze strażakami go dokładnie sprawdzali.

W trakcie prowadzonych działań dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, od zaniepokojonej kobiety. Zgłaszająca poinformowała go, że na terenie gminy Bierawa, w samochodzie na parkingu od dłuższego czasu  przebywa młody mężczyzna z którym jest utrudniony kontakt. Dyżurny od razu powiązał te informacje z prowadzonymi poszukiwaniami i natychmiast skierował tam policjanta z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, który przeszukiwał pobliski teren z rodziną zaginionego.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusz potwierdził zgłoszenie. W samochodzie, który miał zamknięte i zaparowane szyby siedział zaginiony 22-latek. Po otworzeniu drzwi z auta wydobywał się bardzo mocny zapach substancji łatwopalnej, którą był oblany mężczyzna oraz wnętrze pojazdu. Kontakt z 22-latkiem był bardzo utrudniony, mężczyzna był słaby i miał problemy z oddychaniem. Policjant natychmiast ruszył mu z pomocą. Szybko wyciągnął go z pojazdu i przystąpił do działań ratujących życie. Po przemieszczeniu mężczyzny w bezpieczne miejsce funkcjonariusz udzielił mu pierwszej pomocy medycznej oraz monitorował jego funkcje życiowe do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego.

Pamiętajmy, że w takich sytuacjach jak ta, liczy się każda minuta. W tym konkretnym przypadku do szybkiego odnalezienia mężczyzny przyczyniły się działania wielu osób. Szybka reakcja rodziny, natychmiastowe i skuteczne działania policjantów wspomaganych przez strażaków oraz powiadomienie służb przez kobietę zaniepokojoną zachowaniem mężczyzny przebywającym w pojeździe.

W tej sytuacji wszystko skończyło się szczęśliwie. Młody mężczyzna został przekazany załodze pogotowia, która udzielił mu pomocy. Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą

Pomoc możemy uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

 

Powrót na górę strony