Aktualności

Apelujemy o bezpieczeństwo w trakcie żniw!

Data publikacji 26.07.2018

Podczas żniw nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się nie tylko na polach czy w gospodarstwach rolnych. Takim przykładem jest wypadek na drodze wojewódzkiej pod Namysłowem z udziałem ciągnika rolniczego. W zdarzeniu ucierpiały 3 osoby, które trafiły do szpitala. Apelujemy o rozwagę podczas żniw i wyrozumiałość dla rolników korzystających z dróg publicznych.

Informację o wypadku drogowym namysłowska policja otrzymała 23 lipca przed godziną 19. W zdarzeniu brał udział ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami i samochód osobowy. Obrażenia odniosły 3 osoby, które zostały przetransportowane między innymi przez śmigłowiec LPR do szpitali. Teraz policjanci przy współpracy z prokuraturą wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Żniwa w pełni. Wielu rolników i operatorów maszyn rolniczych korzysta z dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, aby dojechać na swoje pola. W czasie pracy na polu już obsługa maszyn rolniczych jest niebezpieczna i wymaga pełnej koncentracji. Dodatkowo upalna pogoda ma wpływ na zmęczenie i gorszą dyspozycyjność za kierownicą. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa!

Nie spieszmy się! Zwróćmy szczególną uwagę na kombajny, ciągniki z przyczepami i inne maszyny rolnicze na drodze.  Ich przejazd zawsze wiąże się ze spowolnieniem ruchu na danym odcinku drogi i ograniczoną widocznością. Przypominamy również, że przewożenie osób na przyczepach oraz pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych, jest zabronione i niebezpieczne.

Powrót na górę strony