Aktualności

Z nadmorskiego deptaku wprost do więziennej celi - kolejny sukces opolskich "łowców głów"

Data publikacji 28.05.2024

Dla mieszkańca powiatu nyskiego to nie były udane wakacje. 50-latek został zatrzymany przez opolskich "łowców głów" w jednej z nadbałtyckich miejscowości. Mężczyzna był poszukiwany 3 listami gończymi, w tym jednym wystawionym przez Prokuraturę Krajową. Jak ustalili śledczy, miał być członkiem międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Najbliższe lata spędzi w więzieniu.

Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu mają na swoim koncie kolejny sukces. Kilka dni temu opolscy "łowcy głów" zatrzymali 50-latka, poszukiwanego 3 listami gończymi, w tym jednym wystawionym przez Prokuraturę Krajową. Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał należeć do międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Europy. W przeszłości poszukiwany miał na swoim koncie inne przestępstwa, dotyczące między innymi kradzieży oraz włamań, za które miał już zasądzoną ponad 4-letnią karę pozbawienia wolności.

Dariusz K. systematycznie zmieniał swoje miejsca pobytu, ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości. Opolscy "łowcy głów" jednak nieustannie deptali mu po piętach. Finalnie mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu w jednej z nadbałtyckich miejscowości, do której właśnie się przeniósł. 50-latek był zaskoczony wizytą kryminalnych. Jak jednak przekazał kryminalnym, docenił fakt, że choć jeden dzień mógł skorzystać z uroków Bałtyku.

Zgodnie z wyrokami sądowymi za poprzednie przestępstwa Dariusz K. najbliższe lata spędzi w więzieniu. Czekają go również surowe konsekwencje za swój dotychczasowy udział w przestępczości narkotykowej.

 

Film policjanci prowadzą zatrzymanego

Opis filmu: policjanci prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik policjanci prowadzą zatrzymanego (format mp4 - rozmiar 907.69 KB)

Powrót na górę strony