Aktualności

Rzutki ratownicze dla namysłowskich policjantów

Data publikacji 20.07.2018

Na ręce p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie nadkom. Józefa Chudoby, starosta Andrzej Michta wraz z wicestarostą Konradem Gęsiarzem przekazali rzutki ratownicze. Sprzęt ten posłuży policjantom prewencji i ruchu drogowego podczas patrolowania rejonów rzeki Widawy, zalewu w Michalicach i niestrzeżonych kąpielisk.

Dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Namysłowie policjanci miejscowej komendy otrzymali na wyposażenie radiowozów rzutki ratownicze. Taki sprzęt posłuży mundurowym podczas codziennego patrolowania rejonów rzeki Widawa i zalewu w Michalicach.

Do oficjalnego przekazania sprzętu ratowniczego doszło przed budynkiem Komendy Policji w Namysłowie. Starosta Namysłowski Andrzej Michta wraz ze swoim zastępcą Konradem Gęsiarzem przekazali dla policjantów prewencji i ruchu drogowego sprzęt  ratownictwa wodnego, aby wspomóc służby w zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach zbiorników wodnych.

Coraz częściej zdarza się, że policjanci jako pierwsi interweniują w obrębie kąpielisk. Udzielają pomocy tym, których prąd wyniósł na głęboką wodę lub ratują tonących. Jak mówią mundurowi przy tego typu interwencjach rzutka ratownicza może okazać się bardzo pomocna w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.

Powrót na górę strony