Aktualności

Za szybko w terenie zabudowanym – stracili uprawnienia

Data publikacji 20.07.2018

O ponad 80 km za szybko - to niechlubny rekord 22-letniego kierowcy, którego zatrzymali policjanci ze strzeleckiej drogówki. Tego samego dnia inny kierowca, 21-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego, przekroczył prędkość o ponad 50 km. Obaj mężczyźni stracili już swoje uprawnienia do kierowania oraz zostali ukarani mandatami. Przypominamy, tak szybka jazda w terenie zabudowanym stwarza poważne zagrożenie.

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali do kontroli drogowej osobowe bmw, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Za kierownicą siedział 22-letni obywatel Ukrainy, a policyjny miernik prędkości pokazał 134 km/h. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Pomiar prędkości pokazał 101 km/h na dopuszczalnej "pięćdziesiątce". Kierowcą bmw okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Jego również policjanci ukarali mandatem oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

Jazda o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest niebezpieczna. Kierowcy mogą nie być świadomi jaki wpływ ma to na bezpieczeństwo poruszających się po drogach pieszych czy rowerzystów. Taki rozpędzony kierowca ma niewiele czasu na reakcję wobec innych uczestników ruchu drogowego, a sami piesi w zderzeniu z pojazdem mają niewielkie szanse na przeżycie.

Powrót na górę strony