Aktualności

Pod przykrywką sprzedaży dywanów przechowywał "lewe" papierosy

Data publikacji 21.05.2024

Praca nyskich kryminalnych zapobiegła uszczupleniu Skarbu Państwa na kwotę blisko 100 000 złotych. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod przykrywką sprzedaży dywanów, przechowywał na jednym z targowisk w powiecie nyskim nielegalne papierosy i tytoń. W momencie zatrzymania miał ponad 50 000 sztuk „lewych” papierosów i ponad 20 kilogramów tytoniu. Policjanci produkty bez akcyzy znaleźli w jego samochodzie i mieszkaniu. Mężczyzna usłyszał zarzuty z Kodeksu Karnego Skarbowego, do których się przyznał.

Nyscy kryminalni prowadzili obserwację mężczyzny, który na lokalnym targu zajmował się handlem dywanów. Jednak policjanci podejrzewali 66-latka o przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz papierosów sprowadzanych spoza Unii Europejskiej.

W trakcie wykonywania czynności służbowych nyscy operacyjni zauważyli pojazd, którym poruszał się podejrzewany mężczyzna. W busie mieszkańca Brzegu policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 26 000 sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej oraz ponad 27 000 sztuk papierosów z akcyzą z krajów spoza UE. Ponadto nyscy kryminalni zabezpieczyli ponad 20 kilogramów krajanki tytoniowej, również bez polskich znaków akcyzowych.

Jak wyliczyli pracujący nad tą sprawą policjanci, mężczyzna spowodował straty na rzecz Skarby Państwa w wysokości blisko 100 000 złotych. Usłyszał on już zarzuty za przechowywanie papierosów bez znaków akcyzy, papierosów spoza UE z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego, do których się przyznał. 66-latkowi grozi teraz kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności lub jeśli tak zdecyduje sąd - obie te kary łącznie.

  • Na zdjęciu znajdują się nielegalne papierosy oraz krajanka tytoniowa
  • Na zdjęciach znajdują się nielegalne papierosy
  • Na zdjęciach znajdują się nielegalne papierosy
Powrót na górę strony