Aktualności

Pilotażowy kurs podoficerski w opolskiej komendzie

Data publikacji 20.05.2024

24 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu rozpoczęło pilotażowe szkolenie zawodowe podoficerskie. Szkolenie to organizowane jest przez Szkołę Policji w Katowicach przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i po raz pierwszy odbywa się formie hybrydowej. Zajęcia prowadzone są stacjonarnie, a po pomyślnym zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu słuchacze będą mogli awansować na stopień sierżanta, starszego sierżanta lub sierżanta sztabowego.

W poniedziałek, 20 maja, w budynku opolskiej komendy rozpoczął się pilotażowy program kursu podoficerskiego. Jego organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W zajęciach bierze udział 24 kursantów. To funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Szkolenie ma charakter hybrydowy. Dzięki nowoczesnym technologiom zajęcia z udziałem katowickich wykładowców prowadzone są jednocześnie dla słuchaczy z garnizonu opolskiego, małopolskiego oraz śląskiego. Stacjonarne zajęcia dla funkcjonariuszy z naszego garnizonu odbywają się na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu po raz pierwszy.

Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło wystąpienie Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Rafała Kochańczyka, który życzył kursantom powodzenia, zarówno na testach w trakcie trwania kursu, jak i na egzaminie końcowym. Naszym funkcjonariuszom wielu sukcesów w nauce życzyło również kierownictwo opolskiej Policji.

Szkolenie zawodowe podoficerskie kończy się 10 czerwca. Po pozytywnym zdaniu egzaminu końcowego słuchacze będą mogli awansować na stopień sierżanta, starszego sierżanta lub sierżanta sztabowego.

  • Zdjęcie przedstawia dwie osoby stojące na środku sali, za nimi monitory.
  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę, za nim stoją monitory.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę, za nią stoją monitory.
  • Zdjęcie przedstawia grupę policjantów.
  • Zdjęcie przedstawia grupę policjantów.
  • Zdjęcie przedstawia grupę policjantów.
Powrót na górę strony