Aktualności

Ukradł walizkę - zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 10.05.2024

Policjant strzeleckiej komendy po raz kolejny udowodnił, że funkcjonariuszem jest się również po zakończonej służbie. Mł. asp. Dawid Wyrwich podczas zakupów otrzymał informację, że chwilę wcześniej w sklepie doszło do kradzieży podróżnej walizki. Funkcjonariusz zareagował natychmiast. Widząc mężczyznę uciekającego ulicą od razu podjął za nim pościg. Już po chwili dogonił sprawcę kradzieży, a następnie obezwładnił i przekazał w ręce kolegów z policyjnego patrolu.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek, 30 kwietnia, w jednym ze sklepów w Strzelcach Opolskich. Uwagę mł. asp. Dawida Wyrwicha, kierownika Rewiru Dzielnicowych strzeleckiej komendy, zwróciła rozmowa, jaką prowadziły między sobą ekspedientki. Kobiety rozmawiały o kradzieży walizki podróżnej, do jakiej doszło chwilę wcześniej na terenie sklepu. Policjant zapytał pracownice, jak wyglądał sprawca kradzieży. Już po chwili mundurowy zauważył na jednej z ulic osobę, pasującą do rysopisu, która biegła z walizką. Funkcjonariusz już po chwili dogonił mężczyznę.

Policjant powiadomił dyżurnego strzeleckiej komendy o podjętej przez siebie interwencji i zatrzymaniu sprawcy kradzieży. Na miejsce został skierowany patrol Policji, który przejął od funkcjonariusza zatrzymanego 37-latka.

Skradziona walizka została przekazana pracownicom sklepu. Wobec zatrzymanego mężczyzny policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. 37-latkowi za kradzież sklepową grozi kara grzywny, a nawet aresztu.

 

Powrót na górę strony