Aktualności

Kąpiel tylko w miejscach strzeżonych i na trzeźwo!

Data publikacji 06.07.2018

Niestrzeżone kąpieliska niosą za sobą różne zagrożenia. Przede wszystkim nie ma w tych miejscach ratownika, który w razie potrzeby rusza z pomocą. Na jednym z takich kąpielisk nietrzeźwy 17-latek wszedł do wody by popływać. Podczas kąpieli kilkukrotnie się zachłysnął. Na szczęście z wody wyszedł o własnych siłach, a załoga pogotowia udzieliła mu pomocy. Apelujemy o rozwagę i nie wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu.

Informację o tym zdarzeniu oficer dyżurny odebrał 5 lipca kilka minut przed godziną 22:00. Z niej wynikało, że na jednym z niestrzeżonych kąpielisk w powiecie brzeskim przebywa grupa młodzieży. Jedna z tych osób miała potrzebować pomocy.

Z ustaleń policjantów, którzy pojechali na miejsce wynika, że nietrzeźwy 17-latek wszedł do wody by popływać. Po kilku minutach spędzonych na pływaniu, na brzeg wyszedł sam. Jednak kilkukrotne zachłyśnięcie się wodą spowodowało u niego złe samopoczucie i dolegliwości w klatce piersiowej. Załoga pogotowia ratunkowego zabrała mężczyznę do szpitala. Tam udzielono mu pomocy.

Podczas wakacji młodzież często spędza wolne chwile nad wodą. Tam przebywają po kilka godzin, często do późnego wieczoru i bez opieki osoby dorosłej. Pamiętajmy, żeby pytać nasze dorastające dzieci gdzie spędzą popołudnie. Upewnijmy się, że to bezpieczne miejsce i nic im tam nie zagraża. Tłumaczmy im jakie zagrożenie za sobą niesie korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych i przestrzegajmy przed piciem alkoholu. On zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią. Tłumaczmy, że nie warto pływać tam, gdzie woda jest skażona, a dno nie jest sprawdzone. Pod żadnym pozorem nie wolno skakać do wody w takich miejscach – ryzykujemy wówczas naszym życiem.

Powrót na górę strony