Aktualności

Czujesz wiatr we włosach? Nie włożyłeś kasku

Data publikacji 05.07.2018

Nie dość, że ekologicznie, to często wygodniej, jak i szybciej. Choć Opolszczyzna to jeszcze nie Holandia, rowerzystów w naszym regionie przybywa. Powtórzmy więc sobie zarówno prawa, jak i obowiązki kierowców jednośladów. O tym w kolejnym odcinku programu "O-Polskie na Osi". Opolscy policjanci przypominają - jeśli jadąc rowerem czujesz wiatr we włosach, to znaczy, że nie włożyłeś kasku.

Rowery nie dość, że praktyczne, to - zwłaszcza w słoneczną pogodę - bardzo wygodne. Służą nie tylko rekreacji, ale są pełnoprawnym środkiem transportu. Właśnie o prawach ale i obowiązkach rowerzystów, mówimy w kolejnej odsłonie programu "O-Polskie na Osi".

Miłośników jednośladów wciąż przybywa, wzbogaca się również rowerowa infrastruktura w naszym województwie. Nie wszyscy jednak potrafią właściwie z niej korzystać. Mowa tu o kontrapasach, wspólnych ciągach dla rowerów i pieszych, czy przejazdach rowerowych. Na drodze wszystkich jej użytkowników obowiązują przepisy. Przestrzeganie ich zdecydowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Program zrealizowany został przez TV Studio Brawo przy współpracy z opolskimi policjantami ruchu drogowego. Życząc samych dobrych i udanych tras, zapraszamy do oglądania - wnikliwego i owocnego.

Film O-Polskie na Osi - rowerzyści

Powrót na górę strony