Aktualności

Trwają policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 19.04.2024

Dziś polska Policja w całym kraju prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Prowadzone kontrole prędkości przeprowadzane są statycznie, czyli w wyznaczonym miejscu kontroli, jak i w sposób dynamiczny, przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory.

19 kwietnia, na terenie Opolszczyzny, jak i całego kraju prowadzone są działania prewencyjno-kontrolne pn. "Prędkość". Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

W ramach działań przewidywane są statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem pojazdów Policji wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W zaplanowane działania będą zaangażowane między innymi policyjne zespoły pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. W takim przypadku policjanci obligatoryjnie zatrzymają prawo jazdy kierującemu na okres 3 miesięcy.

  • Zdjęcie przedstawia policjanta na drodze w trakcie kontroli.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta na drodze w trakcie kontroli.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta na drodze w trakcie kontroli.
Powrót na górę strony