Aktualności

Zatrzymany recydywista przebierał się przed kolejnymi kradzieżami

Data publikacji 10.04.2024

Policjanci z Brzegu zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże w drogeriach. W zainteresowaniu zatrzymanego były przede wszystkim perfumy i szczoteczki elektryczne. Odpowie on również za kradzież 7 kurtek ze sklepu odzieżowego. Podejrzewany do wybranych sklepów wchodził zawsze inaczej ubrany, między innymi zakładał różne czapki i okulary korekcyjne, których na co dzień nie nosił. Mieszkaniec Oławy działał w warunkach recydywy, a w związku z tym grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia.

Kilka dni temu policjanci kryminalni z Brzegu otrzymali informację o kradzieżach sklepowych. Z ich ustaleń wynikało, że do takich zdarzeń miało dochodzić od stycznia tego roku w różnych drogeriach w mieście. Podejrzany ze sklepowych półek zabierał przede wszystkim perfumy i elektryczne szczoteczki do zębów. W trakcie policyjnych ustaleń okazało się również, że ta sama osoba może być odpowiedzialna za kradzież 7 kurtek z jednego ze sklepów odzieżowych w mieście. Poszkodowani straty oszacowali na ponad 10 000 złotych.

Śledczy w tej sprawie zebrali szereg materiałów dowodowych. Zabezpieczyli monitoring i przesłuchali pracowników sklepów. Na tej podstawie ustalili rysopis podejrzewanego i wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżami. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna do wybranych sklepów wchodził zawsze inaczej ubrany, m.in. zakładał różne czapki i okulary korekcyjne, których na co dzień nie nosił. Na początku kwietnia kryminalni zapukali do mieszkania 28-latka. Mieszkaniec Oławy w chwili zatrzymania był nietrzeźwy w organizmie miał blisko promil alkoholu. Został przewieziony do brzeskiej komendy i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 6 zarzutów kradzieży. Do wszystkich się przyznał. Działał w warunkach recydywy, dlatego musi się teraz liczyć z karą do 7,5 roku więzienia.

Powrót na górę strony