Aktualności

Sprawdzamy wakacyjne obozowiska

Data publikacji 26.06.2018

Policjanci z Opola sprawdzają już miejsca biwakowania wakacyjnych kolonii. Tym razem funkcjonariusze z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu gościli w obozowisku dzieci z klubu karate ze Śląska. Mali sportowcy rozbili swe namioty nad jeziorem Srebrnym w Osowcu, gdzie policyjni "wodniacy" pełnią służbę. Wszystko po to, aby przygoda leśnego biwakowania była w pełni bezpieczna.

Trwają już kontrole miejsc biwakowania kolonii naszych dzieci. Policjanci sprawdzają między innymi, czy są przejezdne drogi dojazdowe do obozowisk oraz czy w razie konieczności ewakuacji wszyscy wiedzą, gdzie jest miejsce zbiórki. Wszystko po to, aby przygoda leśnego biwakowania była w pełni bezpieczna.

Tym razem funkcjonariusze z ogniowa wodengo Komendy Miejskiej Policji w Opolu gościli w obozowisku dzieci jednego z klubów karate ze Śląska. Mali sportowcy wypoczywają nad jeziorem Srebrnym w Osowcu, gdzie właśnie policyjni "wodniacy" pełnią służbę. Mundurowi upewnili się, że dzieci wiedzą jak bezpiecznie korzystać z uroków jeziora, czy leśnych wędrówek. Policjanci rozmawiali również z opiekunami i organizatorami kolonii.

Kontrole takie policjanci prowadzą razem z funkcjonariuszami Straży Pożarnej oraz pracownikami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu.

Powrót na górę strony