Aktualności

14 kradzieży na koncie 41-latka - mężczyzna zatrzymany

Data publikacji 29.03.2024

W powiecie kędzierzyńsko - kozielskim od kilku tygodni dochodziło do kradzieży. Ze sklepowych półek znikały perfumy i kosmetyki, a także drogi alkohol i odzież. Kryminalni na podstawie zebranego materiału ustalili i zatrzymali sprawcę. To 41-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jak ustalili śledczy, mężczyzna dokonał 14 kradzieży, powodując tym samym straty na kwotę ponad 9 tysięcy złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kędzierzyńsko-kozielskiej komendy wpłynęły zawiadomienia dotyczące kradzieży, do których doszło w kilku sklepach na terenie miasta. Łupem sprawcy były głównie perfumy i kosmetyki, ale również drogi alkohol oraz odzież. Wyjaśnieniem tych spraw zajęli się policjanci z wydziałów kryminalnych.

Śledczy po przeanalizowaniu materiałów oraz zabezpieczonych nagrań z monitoringów ustalili, że w ośmiu sklepach na terenie powiatu ten sam mężczyzna dokonał 14 kradzieży. Straty jakich dokonał oszacowano na kwotę blisko 9 tysięcy złotych.

Osoba dokonująca sklepowych kradzieży została rozpoznana przez policjantów. To mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. 41-latek został zatrzymany. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty, do których się przyznał.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ podejrzany działał w warunkach recydywy musi się liczyć z wyższą karą.

Powrót na górę strony